Team Aktywni – Wejście Smoka. Etap 1. Dotarcie.

 

IMG_1440Zespół sportowy złożony z diabetyków. Punktem wyjścia były moje pierwsze starty w latach 2014-2015, ale celem było stworzenie różnorodnej, mocnej grupy, bo zespół to jest SIŁA!

W ubiegłym sezonie udało mi się wciągnąć Wojtka w biegi i triathlon. Jego pierwsze starty spowodowały efekt kuli śniegowej i drastyczny wzrost osiągów. W okresie zimowym prowadziliśmy szeroko zakrojone działania rekrutacyjne, bo chcieliśmy w sezonie 2016 wyjść z czymś więcej niż kilka przypadkowych startów w triathlonach. Planem była grupa złożona z przynajmniej pięciu zawodników i dwucyfrowej liczby startów.

W styczniu mieliśmy potwierdzone zapisy na starty w serii Garmin Iron Triathlon na dystansie 1/4 Ironman (950m pływania/45km rower/10,5km bieg), 5150 Warsaw na dystansie olimpijskim (1500m/40km/10km) oraz na 1/2 Ironmana w cieszących się największym „fejmem” zawodach Herbalife 70.3 Ironman w Gdyni, które są piewszymi w Polsce zawodami organizowanymi na licencji World Triathlon Corporation – firmy mającej prawa do używania tytułu IRONMAN. Zwieńczeniem dobrego początku roku było przekonanie naszego turbo-maratończyka z „dwójką”, Andrzeja, do debiutu w serii Garmin.

Zorganizowana inicjatywa daje większe możliwości. Jako zawodnicy mamy większe pole do wymiany doświadczeń i wzajemnej motywacji, z kolei czytelnikom i fanom stale powiększający się zespół jest w stanie dać więcej inspiracji i motywacji do lepszej samokontroli i, dzięki niej, do przełamywania barier. Doskonałym przykładem jest nasz kolejny maratończyk – Mariusz Karmelita, którego motto brzmi „żeby wszyscy byli zdrowi tak, jak ja chory”. Jego ostatni rekord na dystansie 42,195 km – 3h07min35s uzyskany podczas Cracovia Maratonu nie potrzebuje komentarza, bo broni się sam i wyznacza standardy, do których będziemy stale dążyć.

IMG_1413Gienek, Wojtek, Andrzej i Mariusz. W marcu na jednej z grup wsparcia  jakaś dziewczyna zapytała jak zacząć przygodę z triathlonem i się zaczęło. Szybko znaleźliśmy wspólny język i inspirację do podjęcia kolejnych wyzwań. Cele Mai to debiut w triathlonie i maratonie. Cele, oczywiście, realne, bo Maja wychodzi z coraz ciekawszymi propozycjami, których nie możemy się nie podejmować, bo apetyt na podnoszenie poprzeczki rośnie nam praktycznie z dnia na dzień. Do planowej listy startów dołączyliśmy nasz pierwszy start w sztafecie maratońskiej Ekiden. Kolejnych sprawdzianem z górnej półki będzie Krwawa Pętla - wyścig na dystansie 250 km po trasie warszawskiej obwodnicy PTTK. Limit czasowy to 24h, a trasę pokonuję się w czteroosobowym zespole, na który przypadają trzy rowery. Po prostu trzeba biec na zmianę. Przez całą dobę. Nasze najoptymistyczniejsze oczekiwania nie przewidują ukończenia tych zmagań w regulaminowym czasie, ale zamierzamy sprawdzić ile znaczymy dla siebie w zakresie samokontroli, wsparcia, motywacji i podbudujemy “team spirit” przed kolejnymi startami, zwłaszcza że startujemy z pierwszym numerem startowym wśród jedynie dziesięciu (!) drużyn.

Apetyt rośnie w miarę jedzenia - ten aspekt nie ominął etapu rekrutacji. Tempo w triathlonach będą dyktować Marta Frąckowiak i Rafał Muchorski, którzy mają bogate doświadczenie na dystansie 1/2 Ironman. Sekcję Wunderwaffe zamykają Damian Matyszczak, który dominuje w swojej grupie wiekowej w biegach na 5 i 10 km oraz Rafał Oleś - 13 lat w wyścigach kolarskich i 21. miejsce w amatorskim Tour de Pologne w 2014 roku.

maja ekidenLista zawodników nie jest sztywna. Ścisły “core” zespołu wystartuje w tym roku w około stu imprezach. Do tej pory zaliczyliśmy kilka półmaratonów i maratonów i wiele biegów na krótszym dystansie. Teraz rozpoczynamy okres pierwszych startów triathlonowych i z biegiem czasu będziemy podnosić poprzeczkę. Kto wie, może wystartujemy jako pierwsi Polacy z cukrzycą na pełnym dystansie Ironman (3800m/180km/42,195m)? A może nie będziemy pierwsi?

Kwestia ustalenia ostatecznego składu zespołu pozostanie otwarta. Na zawsze, bo chętnie witamy w naszych szeregach nowych ludzi, z którymi nadajemy na jednej fali, a oprócz stałych reprezentantów będziemy mieć również zawodników z serii "Special Guest Star". Relacja z pierwszych startów już wkrótce!

DO ZOBACZENIA! 🙂

 

 

Komentarze

Gienek